مقايسه آگهی ها

معرفی برترین دانشگاه های استانبول

معرفی برترین دانشگاه های استانبول

کشور ترکیه سرزمین پهناوری است که به عنوان گذرگاه اروپا و آسیا از موقعیت های اقتصادی و جغرافیایی بسیار خوبی بر خوردار می باشد . ترکیه دارای دانشگاه هایی با سطح علمی بالا نیز می باشد که مدارک معتبری ارائه می دهد . بسیاری از  دانشگاه های ترکیه جز دانشگاه های برتر به شمار می آیند که دانشگاه استانبول و دانشگاه فنی استانبول از جمله ی ده دانشگاه برتر ترکیه به شمار می رود .

مرکز تحقیقات رتبه بندی دانشگاه ها بر اساس عملکرد تحصیلی در سال های 2015 – 2016 از بین 136 دانشگاه در کشور ترکیه ضمن معرفی دانشگاه فنی مهندسی خاورمیانه به عنوان برترین دانشگاه ترکیه اسامی برترین دانشگاه های ترکیه را نیز اعلام کرد که برخی  دانشگاه های موجود در استانبول جزو آن ها به شمار می رفتند  .

در رده بندی برترین دانشگاه های ترکیه ، عواملی از قبیل تعداد مقاله ، تعداد مقالات اعضای هیئت علمی ، تعداد مراجع ، تعداد مراجع به ازای هر عضو هیات علمی، مجموع مدارک علمی ، مجموع مدارک علمی به ازای هر عضو هیات علمی ، تعداد دانش جویان مقطع دکترا ، نسبت دانشجویان مقطع دکترا به کل دانشجویان ، تعداد دانشجویان هر عضو هیات علمی مبنا قرار گرفته است.

استانبول در میان سایر شهر های ترکیه از سطح علمی بالایی برخوردار بوده و بهترین مراکز آموزش عالی کشور در این شهر واقع شده اند . شهر استانبول دارای بیش از بیست دانشگاه عمومی و خصوصی می باشد .

 

برترین دانشگاه های استانبول

دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول قدیمی ترین موسسه ی آموزشی ترکی شهر استانبول می باشد که در سال 1453 تاسیس شده است . دانشگاه استانبول در ردیف 10 دانشگاه برتر ترکیه می باشد که از نظر رتبه بندی جهانی در رتبه ی 801 –  1000 قرار دارد . دانشگاه استانبول تشکیل شده از 17 دانشکده و پنج پردیس می باشد .  سر در اصلی دانشگاه استانبول در میدان بایزید از جمله ی دیدنی های تاریخی این شهر می باشد . دانشگاه استانبول از جمله ی ده دانشگاه برتر ترکیه می باشد و در سال 2010 نیز در میان 401 تا 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت .

دانشگاه فنی استانبول

داشگاه فنی استانبول در شهر استانبول واقع شده که یک دانشگاه بین المللی و دولتی می باشد . این دانشگاه در سال 2009 از طرف موسسه ی  thes رتبه ی 108 را در میان تمامی دانشگاه های فنی دنیا کسب نمود .دانشگاه فنی استانبول در رتبه بندی  QR  در سال 2017 در رتبه ی 601 – 650 قرار گرفت . دانشگاه فنی استانبول در سال 1773 تاسیس شد و سومین دانشگاه مهندسی قدیمی دنیا می باشد . زبان های این دانشگاه ترکی و انگلیسی می باشد . این دانشگاه با داشتن حدود 500 هزار عنوان کتاب مهندسی و 6 هزار جلد کتاب تاریخی بزرگترین کتاب خانه ی فنی مهندسی ترکیه می باشد .

دانشگاه بوگازچی

دانشگاه بوگازچی اولین مرکز آموزش عالی به سبک غربی می باشد این دانشگاه در بخش اروپایی استانبول و در سال 1863 تاسیس شده و بیشترین تعداد شرکت کننده ها را در آزمون های ورودی دارد . در این دانشگاه انواع رشته های مهندسی ، علوم اجتماعی ، علوم و هنر تدریس می باشد . دانشگاه بوگازچی شش پردیس دارد .

دانشگاه هنر های زیبایی معمارسینان : این دانشگاه در منطقه ی فیندیکلی در حومه استانبول در سال 1882 به صورت مدرسه ی هنرهای زیبا تاسیس شد که یکصد سال بعد در سال 1982 به عنوان دانشگاه شناخته شد . در این دانشگاه رشته هایی همچون عکاسی ، صنایع دستی ، معماری ، طراحی صنعتی ، موسیقی ، سینما ، و .. تدریس می شود .

دانشگاه مرمره

از جمله ی دانشگاه های استانبول که در ابتدا به عنوان مرکز آموزش اقتصاد و بازرگانی تاسیس شده بود دانشگاه مرمره هست که با ادغام نمودن چند مرکز آموزش عالی رشته های پزشکی ، دندان پزشکی ، حقوق ، هنر به دانشگاه تبدیل گردید . به تدریج در این دانشگاه رشته های همچون علوم و زبان خارجی نیز اضافه شد .

دانشگاه فنی بیلدز

دانشگاه فنی بیلدز در سال 1911 به صورت مدرسه تربیت تکنسین های فنی با دوره های آموزش دو ساله تاسیس شد اما از سال 1992 با ادغام با مراکز آموزشی دیگر رشته های علوم ، علوم اجتماعی ، مهندسی ، زبان های خارجی ، هنر ، و … به عنوان دانشگاه به کار خود ادامه داد.

دانشگاه گالاتاسرای

دانشگاه گالاتاسرای دارای پنج دانشکده اقتصاد و مدیریت ، حقوق ، ارتباطات ،علوم طبیعی و ادبیات ، مهندسی و تکنولوژی می باشد که در سال 1922 تاسیس شد . زبان اصلی دانشگاه گالاتاسرای فرانسوی می باشد ولی دانشجویان باید به زبان انگلیسی و ترکی نیز مسلط باشند .

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید و فروش املاک در استانبول با ما تماس بگیرید.

img

ادمین

پست‌های مرتبط

جذابیت های زندگی در استانبول

استانبول از جمله ی زیباترین مکان ها در کل دنیا می باشد...

ادامه مطلب
توسط ادمین

دانستنی های زندگی و خرید خانه در استانبول

زندگی های شهری امروزه بسیار کسالت بار شده و مردم...

ادامه مطلب
توسط ادمین

وضعیت املاک در استانبول

استانبول شهر ی اوراسیایی می باشد به این معنی که دو قاره...

ادامه مطلب
توسط ادمین

پیوستن به گفتگو

دو × یک =