مقايسه آگهی ها

خرید و فروش ملک در استانبول

خرید و فروش ملک در استانبول

خرید و فروش ملک در استانبول از جمله ی مشاغل مهم می باشد و بیشتر مردم قبل از مهاجرت اقدام به خرید خانه در استانبول می کنند تا زندگی راحتی داشته باشند .استانبول از شهر های کشور ترکیه و یکی از مکان های دیدنی جهان می باشد که سالانه توریست ها و گردشگران بسیار زیادی را به خود جذب می کند . این شهر  اوراسیایی شهری زیبا با دو بخش اوروپایی و آسیایی می باشد . بسیاری از مردم از کشور های مختلف به خصوص ایران خواهان زندگی و اقامت دائم در این کشور می باشند.

آن هایی هم که نمی توانند برای همیشه در این کشور زندگی کنند و توان خرید ملک دارند برای خود خانه ای در استانبول تهیه می کنند و در زمان های مناسب برای زندگی به این شهر زیبا سفر می کنند . از آنجایی که این شهر دارای زیبایی های چشم نواز بسیاری می باشد و طرفداران زیادی دارد سالانه افراد بسیاری به آن جا مهاجرت می کنند .

روش خرید و فروش ملک در استانبول  :

خرید و فروش ملک در استانبول کار ساده ای نمی باشد و ایرانیان مقیم در آنجا برای فروش ملک و یا ایرانیانی که قصد اقامت در استانبول را دارند برای خرید ملک باید از طریق شرکت هایی خرید و فروش ملک در استانبول اقدام نمایند تا راه و چاه خرید و فروش به آن ها آموزش داده شود .  خرید ملک در استانبول یکی از راه کار های مهم برای گرفتن اقامت در کشور ترکیه می باشد.

خرید ملک در استانبول بستگی به بودجه ی هر کس دارد و افرادی که به دنبال خرید خانه هایی لوکس و زیبا در استانبول می باشند باید پول زیادی برای خرید خانه داشته باشند . زندگی در برخی از محله های بالا نشین استانبول هزینه های زیادی در بر دارد و این هزینه ها از خرید و فروش ملک تا خرید لباس و خورد و خوراک زندگی را در بر می گیرد ، در عوض محله های دیگری نیز وجود دارند علاوه بر ملک فروشگاه ها و مراکز خرید ارزانتری نیز دارند .

شهر استانبول شامل دو بخش اوروپایی و آسیایی می باشد که زندگی و نحوه ساخت ملک در بخش آسیایی به سبک آسیایی و در بخش اروپایی به سبک اروپایی می باشد . بنابرین قبل از اقدام به خرید ملک در استانبول افراد باید موضع خود را نسبت به بخش اروپایی یا آسیایی استانبول  انتخاب نمایند و بنابه بودجه ای که در دست دارند  اقدام به خرید ملک در استانبول نمایند .

هدف از خرید و فروش ملک در استانبول

هدف از خرید و فروش فقط برای اقامت و زندگی در استانبول نمی باشد و بسیاری از سرمایه گذاران با خرید و فروش ملک در کشورهای توریستی و در شهر هایی همچون استانبول سرمایه گذاری انجام می دهند و با اجاره دادن املاک خود در آنجا و خرید و فروش ملک موجب افزایش سرمایه های خود می شوند و در واقع تجارت می کنند  .

قوانین خرید و فروش ملک در استانبول

برای خرید و فروش ملک در استانبول نیز مانند هر کشور دیگری قوانینی وجود دارد که تبعیت از آن ها اجباری می باشد . برای خرید ملک در  کشور ترکیه راهنمای قوانینی توسط وزارت کشور و امور خارجه ی آن تنظیم شده است که افرادی زبان ترکی یا انگلیسی بدانند قادر به خواندن راهنما ی خرید ملک این کشور می باشند . طبق تبصره ای که در قانون این کشور آورده شده است تمامی اتباع خارجی که تابعیت یکی از کشور های مجاز به خرید اراضی را دارا باشند می تواند به خرید و فروش ملک در این کشور بپردازند ، که  اتباع ایرانی از جمله ی افراد مجاز برای خرید و فروش و کلا در کشور ترکیه می باشند . همچنین تمامی اتباع می توانند برای اطمینان از مشخصات سند و ملک با سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی در ترکیه تماس بگیرند و مشخصات سند و ملک را چک نمایند .

مدارک مورد نیاز برای خرید و فروش ملک در استانبول :

 • سند ملک و تمامی اطالاعات مربوط به ملک از قبیل محل قرار گیری آن ، آدرس دقیق ، مختصات زمین و تاییدیه سازمان و اسناد در مورد احراض مالکیت ملک
 • مدارک خریدار و فروشنده از قبیل کارت ملی ، پاسپورت ، شناسنامه ترجمه شده به زبان ترکی
 • پرداخت عوارض شهرداری برای خرید ملک در استانبول
 • دو قطعه عکس از هر دو نفر فروشنده و خریدار
 • دو نفر شاهد برای انجام معامله
 • حضور وکیل طرفین با ارائه مدارک مربوط که شامل اصل و کپی وکالت نامه همراه با ترجمه ی آن و تائیدیه وزارت خارجه و دادگستری کشور صادر کننده باشد .
 • حضور مترجم در صورت ندانستن زبان ترکی

قیمت املاک در استانبول :

استانبول شهر بزرگی می باشد و بخش های مختلفی برای زندگی کردن دارد که قیمت آن ها طبق امکانات محل و همچنین نوع ملک و امکانات داخل آن از قبیل تعداد اتاق ها ، آپارتمانی یا ویلایی بودن و … متفاوت می باشد . قیمت ملک در استانبول مطابق با منطقه بندی و امکانات محل و خانه ها می باشد و خرید ملک در استانبول  در منطقه هایی که به مرکز شهر و مراکز خرید یا بازرهای اصلی و مراکز تفریحی و … نزدیکتر می باشند نسبت به محل هایی که نزدیک حاشیه شهر ها می باشند و یا از مراکز تفریحی و خرید و … دورتر می باشند متفاوت می باشد .

توصیه های لازم برای خرید و فروش ملک در استانبول

همانطور که گفتیم خرید و فروش ملک  برای افراد ایرانی امکان دارد اما لازم است تا قبل از انجام معامله تمامی جوانب در نظر گرفته شود . بهتر است قبل از خرید ملک در استانبول ، فرد خریدار مدتی را در منطقه مورد نظر سپری نماید و تجربه کافی برای زندگی در این شهر را کسب نماید و با تمامی قوانین و مقرارات این کشور آشنایی پیدا کند.

حضور در منطقه ای که برای خرید ملک مد نظر می باشد  امکان آگاهی فرد از شرایط رفاهی و خصوصیات منطقه  و دسترسی آن به وسایل حمل و نقل عمومی و یا مراکز خرید و … را می دهد و به افراد کمک می کند تا با آشنایی و آگاهی کامل از شرایط و ویژگی ها و امکانات محل مورد نظر اقدام به خرید ملک در آن منطقه نمایند و چشم و گوش بسته این کار را انجام ندهند . بنابرین می توان با اجاره خانه به مدت کوتاه یا اقامت در هتل و … در محله ی مورد نظر و همچنین مشاوره با شرکت های معتبر  اطلاعات لازم را کسب نمود .

جهت مشاوره خرید و فروش املاک در استانبول یا کارشناسان ما در تماس باشید.

img

ادمین

  پست‌های مرتبط

  شرایط و هزینه های زندگی در استانبول

  هر کشوری با توجه به قوانینی که دارد برای زندگی شرایطی...

  ادامه مطلب
  توسط ادمین

  خرید ملک ارزان در ازمیر

  ازمیر از جمله شهر های بزرگ کشور ترکیه می باشد که رتبه ی...

  ادامه مطلب
  توسط ادمین

  خرید آپارتمان در استانبول

  خرید آپارتمان در استانبول به دلیل جذابیت های زیادی که...

  ادامه مطلب
  توسط ادمین

  پیوستن به گفتگو

  20 − سه =