حدود قيمت: از تا

مقايسه آگهی ها

خرید و فروش املاک در استانبول

خرید و فروش املاک در استانبول و هر آنچه باید بدانید ؛کشورهمسایه ترکیه یکی از کشورهایی است که با دارابودن مرز مشترک با ایران ؛نداشتن ویزا و نزدیک بودن فرهنگ ودین دوکشورمورد توجه افراد ایرانی برای مهاجرت به این کشوراست  به همین خاطرخرید ملک در کشور ترکیه به یکی از اهداف ایرانیان تبدیل گشته است .این کشور توریستی با دارا بودن طبیعت زیبا و آب وهوای مناسب وفرهنگ بالاگزینه ای مناسب برای گرفتن اقامت است.

یکی از بهترین روش ها جهت گرفتن اقامت خرید ملک در این کشور است شهرهای توریستی و تفریحی بسیاری در ترکیه باقیمت های مناسبی برای خرید وجود دارد واین امر خرید ملک در کشور ترکیه را برای ایرانیان میسر کرده است شهرهای مختلفی همچون آنتالیا و آلانیا با سبک معماری اروپایی قابل خرید برای ایرانیان است.

شهرساحلی  توریستی استانبول با آب وهوای دلپذیر به عنوان یکی از زیبا ترین شهرهای ترکیه انتخاب صحیحی برای خرید ملک است.

قوانین ومقررات خرید و فروش املاک در استانبول ملک در استانبول

راهنمای خرید ملک در ترکیه توسط وزارت کشور وامور خارجه ترکیه تنظیم شده است ودر صورتی که اشخاص به زبان ترکی یا انگلیسی تسلط کافی داشته باشند می توانند این قوانین را به زبان اصلی مطاله کنند.باید این نکته را در نظر داشت که این قوانین به عنوان سند رسمی دارای اعتبار نمی باشد و تنها جنبه قانونی وقراردادی آن دارای مورد توجه است.

مطابق با تبصره 35قانون املاک واراضی کشور ترکیه که در سال 2012به تصویب رسیده است خریدو تملک اراضی این کشور برای خرید تمامی اتباع خارجی بلامانع بوده وبرای کسب اطلاعات تکمیلی می بایست با کنسولگری وسفارت ترکیه هماهنگ گردد.

همچنین می توان با سازمان ثبت ونقشه برداری املاک واراضی ترکیه درتماس بود وکلیه اطلاعات لازم در مورد مشخصات ملک وسند راقبل از خرید با همکاری آنان چک وبررسی نمود.طبق مفاد این قانون کلیه شهروندان واتباع خارجی میتوانند نسبت به خرید هر نوع ملک اعم از تجاری یا مسکونی وویلایی با کسب استعلام از مراجع ذیربط و با رعایت قوانین مربوطه اقدام به خریدملک کنند.

شهروندان ویا اتباع خارجی که مبادرت به خرید هرنوع ملک ویاساخت آن در کشور همسایه ترکیه می نمایندمی بایست طی دوسال اقدام به ساخت پرژه نموده ودر طی این دو سال پرژه مربوطه به وزارتخانه این کشور معرفی گردد.پرژه های تجاری نیازمند طی مراحل اداری بوده ومی بایست اقدامات لازم قبل از شروع ساخت وانجام پرژه صورت گیرد.

شرایط و ضوابط محدودیت های خرید و فروش املاک در ترکیه

– اشخاص واتباع خارجی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند می توانندتا مرز 30هکتار از اراضی کشور ترکیه به طورآزاد ودر چارچوب  مفادقوانین این کشورخریداری نمایند .اتباع خارجی دارای حق تملیک ویا اجاره املاک در مناطق نظامی وامنیتی را نداشته وهمچنین قراردادخرید املاک طبق شرایط ذیل برای ملک های مسکونی وتجاری باطل می شود.

– اگرملک مورد نظر موجب نقض یاخدشه به قوانین کشور ترکیه گردد.

– درصورت عدم تایید ملک مورد معامله از سوی وزارتخانه وارگان های امنیتی موجب فسخ قرارداد می شود.

– پایان یافتن مدت قانونی مقرر برای شروع موجب ابطال مالکیت افراد می گردد.

_ درصورت عدم کار طبق برنامه وقانون ارایه شده از سوی وزارتخانه فرآیند خرید املاک در استانبول باطل می گردد.

– اشخاصی که مایل به خرید ملک در ترکیه هستند می بایست تابعیت یکی از کشورهای مجاز به خرید اراضی را حایز باشند .

– اتباع واشخاص ملزم به داشتن وکیل بوده ووکیل قانونی یا مالک می بایست درخواست خود را مبنی بر ارایه اقدامات اولیه انتقال سند و انجام وتنظیم امور اداری قبل از انجام معامله وعقد قراردادبه وزارتخانه ارایه نموده ودر صورت عدم ارایه درخواست در وقت تعیین شده انتقال سندوعقد قراردادنیز با تاخیر مواجه خواهد بود.

مدارک واسناد مورد نیاز برای خرید و فروش املاک در استانبول

– سند یا قباله مورد نظر و کلیه اطلاعات لازم اعم از موقعیت مکانی ملک ؛آدرس ؛مختصات زمین وتاییدیه سازمان ثبت اسناد واملاک.

– پرداخت عوارض شهرداری جهت خرید ملک .دوقطعه عکس 4×6ازسوی فروشنده ومالک

– دونفر شاهد عادل برای انجام امر معامله

– حضور وکیل های طرفین وکپی وکالت نامه به همراه ترجمه رسمی وتاییدیه وزارت خارجه و دادگستری کشور صادرکننده

– حضورداشتن مترجم در صورت آشنا نبودن به زبان ترکی در هنگام امضای سند

شهر استانبول یکی از معدود کشورهای مسلمان نشین درترکیه است مقررات و قوانین اجتماعی آسان و نبود فشار جامعه بر مذهب ودین موجب گردیده بیشترین درخواست خرید آپارتمان در استانبول از سوی کشورهای مسلمان باشد.

بر اساس آماردر چند سال اخیر اتباع خارجی ازکشورهایی مانند عراق؛ایران؛وامارات متخده عربی بالاترین میزان خرید ملک در استانبول را دارا بوده اند .این امر به دلیل ارزان بودن نرخ آپارتمان در شهر استانبول است.قیمت خرید ملک در ترکیه استانبول بر اساس شهرهای محتلف ؛موقعیت منطقه وامکانات ارایه شده در هر شهردارای  تفاوت بوده وبراساس موقعیت هر منطقه قیمت آن تعیین  می شود.

در استانبول با توجه به قیمت کنونی روزدر مناطقی که ملک مورد نظربه بازارهای اصلی یا مرکز توریستی تفریحی تزدیک باشد دارای قیمت های متفاوتی بوده ودر مناطق مسکونی نزدیک به دریا با سایر جاها متفاوت است همچنین قیمت آپارتمان واملاک در بخش های مرکزی شهر باسایر مناطق متفاوت است

اغلب مجتمع های مسکونی آسایش وامنیت مورد نیاز برای خرید در استانبول را دارا می باشندکه این شرایط و امکانات با قیمت خرید ملک در ایران نیزقابل مقایسه وبرابری است.

خرید ملک واجاره آن در استانبول

برخی از اشخاص تمایل به سرمایه گذاری در کشورهای خارجی وتوریستی به ویژه در استانبول ترکیه را دارند واین امر موجب گردیده تا اجاره آپارتمان وملک دراستانبول بسیار رواج پیداکند.

وجود امکانات تحصیلی بالابرای افراد دارای تابعیت های مختلف موجب شده تا قشر دانشجوزیادی در این شهر اقدام به اجاره ملک نمایند زیرا کیفیت زندگی وشرایط تحصیلی مناسب وتلاش دولت جهت ارایه سرویس های مختلف اجتماعی و رفاهی این شهر را به یکی از شهر های مناسب و پر جاذبه برای تحصیل تبدیل کرده است یعنی حتی اگر شخصی قصد اقامت در استانبول را نداشته باشد می توانداقدام به خریدملک نموده وبا رعایت شرایط وقوانین ملک رااجاره داده واز مزایای آن بهرمند شود.

در استانبول می توان با هر بودجه ای اقدام به اجاره آپارتمان کرد .قیمت اجاره مسکن در حاشیه شهر استانبول ارزان تر از محدوه  داخل شهر است این نکته را باید در نظر داشت که خرید ملک در استانبول که تنها لازمه اخذ اقامت دایم وگرفتن پاسپورت ترکیه ای نمی شود وبرای دریافت اقامت دایم می بایست فرد بر اساس مقررات قانونی ومدت زمان تعیین شده از سوی کشور ترکیه حضور داشته باشد.

شرایط اقامت خرید خانه با اقامت در ترکیه

افراد ایرانی تا زمان90روز می توانند بدون ویزادر کشور ترکیه مقیم باشند و اگر فردی اقدام به خرید ملک برای مسافرت وگردش را داشته باشد باید بداند که پرداخت هزینه اضافی برای خرید ملک در استانبول لزومی ندارد.

یکی از امن ترین راه ها برای احذ اقامت در ترکیه خرید ملک در استانبول یا شهرهای دیگردر کشور ترکیه است .هزینه اقامت در ترکیه متفاوت بوده وبر اساس تابعیت ها و گذرنامه های مختلف متفاوت است این هزینه بر اساس نوع درخواست افراد نیز می تواند متفاوت باشد.

جهت اخذ اقامت در کشور ترکیه باید افراد فرم های موجود را از اداره مهاجرت دریافت وپرکنند .سبستم اداره مهاجرت بصورت خودکار هزینه اقامت را بررسی و محاسبه می کند .این مبلغ به روز بوده وبرای افراددارای گذرنامه ایرانی مبلغ 80دلار در زمان کنونی می باشد و مبلغ هزینه دریافت کارت نیز 63لیر است.

با توجه به قوانین جدید اداره مهاجرت کشور ترکیه افرادی که قصد اجاره ملک در ترکیه را دارند اقامت شامل نمی شود واشخاصی که با اجاره ملک اقدام به اخذ اقامت کرده اند تمدید نمی شود ولذا با خرید ملک در استانبول در ابتدادو2سال اول وسپس برای سه سال بعدی قابل تمدید می گردد.

شرایط اخذ اقامت دائم ترکیه

بعد از پایان گرفتن پنج سال پس از خرید ملک افراد می توانند اقدام به اخذ دایم اقامت و گرفتن پاسپورت در ترکیه نمایند.بر اساس قانون جدید اقامت در ترکیه وخرید املاک در استانبول برای دوره اول از دو سال به سه سال افزایش پیدا کرده است وتنها شرط لازم اینکه گذر نامه افراد می بایست برای مدت زمان 36ماه تمام که همان سه سال است دارای اعتبار باشد.

در سال 2018دولت ترکیه قوانینی مبنی بر خرید املاک در کشور ترکیه اعلام کرده است که خرید ملک می بایست ارزشی بالغ بر300دلار امریکا را داراباشد تا اقامت دایم ترکیه را ظرف سه ماه رادریافت کند.همچنین دولت ترکیه قانون ممنوعیت خروج از کشور را در سال2017به تصویب رسانید که بعد از خرید املاک در استانبول برای متقاضیان اخذ اقامت در ترکیه با خرید خانه منتفی شده است.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید و فروش املاک در استانبول با ما تماس بگیرید.