مقايسه آگهی ها

تنگه بسفر جاذبه ی گردشگری طبیعی استانبول

تنگه بسفر جاذبه ی گردشگری طبیعی استانبول

کمتر کسی هست که نام تنگه بسفر استانبول را نشنیده باشد . این تنگه ی معروف و زیبا به خاطر جریان قوی و مسیر پر پیچ و خم 31 کیلومتریش ، از جمله ی صعب العبورترین تنگه های دنیا به شمار می رود که در اثر غرق شدن یک دره در آب دریا در چهارمین دوران زمین شناختی یعنی چیزی حدود هفت هزار سال پیش پدید آمده است .

تنگه بسفر تنگه ای معروف در ترکیه در شهر استانبول می باشد که دو قاره ی اروپا و آسیا را از هم جدا کرده و از جمله  دیدنی های پر طرفدار گردشگران می باشد . تنگه بسفر شهر استانبول را به دو قسمت تقسیم کرده که باعث شده است یک قسمت از شهر استانبول در بخش آسیا قرار گیرد و قسمت دیگر در اروپا . تنگه به سفر از جمله ی اصلی ترین جاذبه های گردشگری استانبول می باشد که دریای سیاه و مرمره را به هم وصل می کند . این تنگه طولی برابر 30 کیلومتر و عرضی در حدود 700 متر دارد . در صورتی که این منطقه ی گردشگری زیبا را با کشتی نظاره گر باشیم حدود دو ساعت طول می کشد تا همه ی جاذبه های اطراف آن را که شامل خلیج های زیبا ، عمارت های کنار دریا با دژهای مستحکم ، و مناظر طبیعی شگفت انگیز را  از نماهای مختلف ببینیم و همچنین می توان با پیاده روی در کنار تنگه نیز از جاذبه ها دیدن کرد .

محله ها و جاذبه های گردشگری در تنگه بسفر

1 – محله ی میرگان : این محله دارای معماری قدیمی با خانه های قدیمی می باشد و پارک سرسبزی دارد در ماه فروردین در هنگام فستیوال گل های لاله صدها گل لاله دارد و گردشگران زیادی از آن جا دین می کنند .

2 – محله ی ببک : در این محله پارک معروفی وجود دارد و همچنین دارای غرفه ها و بوتیک های بسیاری می باشد . از غذاهای دریایی ، بستنی و وافل این محله نمی توان چشم پوشی کرد .

3 – محله ی اورتاکوی : این محله علاوه بر مسجد معروفش ، کلیسا ها و مکان های مقدس زیادی دارد . این محله دارای غذا های خیابانی معروفی می باشد .

4 – کاخ های عثمانی : کاخ های بسیاری در اطراف تنگه بسفر وجود دارد که از جمله ی آن ها کاخ توپکاپی و دلما باغچه می باشد . این کاخ ها عثمانی می باشند و گردشگران بسیاری را به خود جذب می کنند . البته کاخ های باشکوه بسیاری در دوره عثمانی در اطراف این تنگه در دوره ی عثمانی  ساخته شده اند . کاخ سیرگان که امروزه تبدیل به هتل پنج ستاره شده است و کاخ بیلربی که اقامتگاه تابستانی پادشاهان بودند از جمله ی آن هاست .

بیشتر بخوانید: فستیوال های استانبول ، معرفی استانبول ، معرفی برترین دانشگاه های استانبول

5 – مساجد معرف استانبول در تنگه بسفر : مسجد اورتاکوی که نمونه ای از معماری سبک باروک می باشد و اغلب نیز تصویر زمینه کارت پستال های استانبول می باشد در اطراف این تنگه واقع شده و مسجد شمسی پاشا  از جمله ی جذابترین مساجد در اطراف تنگه بسفر می باشد که توسط معمارسینان ساخته شده است که البته سی و شش سال قبل از ساخت این مسجد مسجدی به نام ایسکله در اوسکودار ساخته شده که آن هم توسط معمار سینان ساخته شده بود و این دو مسجد در اطراف هم در تنگه بسفر قرار دارند.

6 – موزه های معروف : در اطراف تنگه بسفر موزه های معروفی وجود دارند که با گردش در تنگه بسفر می توان آن ها را نظاره کرد . موزه ی شکیب شابانچی که اقامتگاه تابستانی و خانه ی شخصی ، شخص معروفی بوده است که داخل آن پر از وسایل آنتیک و آثار هنری می باشد و امروزه تبدیل به موزه شده و روز های یکشنبه نیز می توان صبحانه و نهار را در کافه ای که در این مجموعه وجود دارد میل نمود و موزه صد بیک که مجموعه ای بسیار با ارزش از آثار باستان شناسی و آثار هنری ترکی اسلامی را در خود جای داده است از جمله ی آن ها می باشد .

7 – قلعه های جادویی : قلعه های زیبا و دیدنی انادولو یا یوروس از جمله ی قلعه هایی می باشد که در انتهای دور تنگه بسفر استانبول با مناظری از دریای سیاه قرار گرفته است . در طرف دیگر تنگه بسفر استانبول قلعه راملی وجود دارد .

8 – برج میدن : در وسط تنگه بسفر استانبول برج میدن قرار گرفته که کاربردی چند منظوره داشته که هم برج فانوس دریایی هم برج ساعت و هم محل قرنطینه بوده است .

9 – خانه های یالی : این خانه ها به منظور اقامت ثروتمندان ساخته شده بودند که تعدادی از آن ها ویران شده و به همان حالت رها شده اند اما برخی نگهداری شده و ترقی کرده اند .

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید و فروش املاک در استانبول با ما تماس بگیرید.

 

img

ادمین

پست‌های مرتبط

جذابیت های زندگی در استانبول

استانبول از جمله ی زیباترین مکان ها در کل دنیا می باشد...

ادامه مطلب
توسط ادمین

دانستنی های زندگی و خرید خانه در استانبول

زندگی های شهری امروزه بسیار کسالت بار شده و مردم...

ادامه مطلب
توسط ادمین

وضعیت املاک در استانبول

استانبول شهر ی اوراسیایی می باشد به این معنی که دو قاره...

ادامه مطلب
توسط ادمین

پیوستن به گفتگو

شانزده + 9 =