مقايسه آگهی ها

بهترین مناطق استانبول برای اقامت

بهترین مناطق استانبول برای اقامت

استانبول بزرگترین شهر کشور ترکیه می باشد که جاذبه ها و مناطق گردشگری بسیار زیبایی دارد و همین دلیل باعث شده است که این شهر زیبا به عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری آسیا و اروپا باشد . یکی از دغدغه های مردمانی که قصد سفر به این شهر زیبا را برای اولین بار دارند انتخاب محل اقامت می باشد  که کجای شهر را برای اقامت انتخاب نمایند که هم به جاهای دیدنی و گردشگری شهر دسترسی داشته باشد و هم با اقامت در آنجا خاطره ای به یاد ماندنی برای سفر خود به جای بگذارند . در این مقاله  به معرفی بهترین مناطق استانبول برای اقامت خواهیم پرداخت که جزو پر طرفدار ترین مناطق استانبول می باشند .

 محله ی تکسیم یا  سلطان احمد

تکسیم و سلطان احمد از جمله ی بهترین و قدیمی ترین منطقه های استانبول می باشد این محله در واقع قلب شهر بزرگ استانبول نامیده می شود . سلطان احمد  منطقه ای زیبا می باشد که به جاذبه های گردشگری شهر نزدیکتر می باشد و تنها با چند قدم پیاده روی در این محله می توان به مسجد ایا صوفیه ، مسجد آبی ، کاخ توپکاپی ، آب های زیرزمینی باسیلیکا ، بازار بزرگ و بسیاری از مناطق زیبایی دیگر دسترسی پیدا نمود . سلطان احمد منطقه ای آرام بوده و در آن جا خبری از شلوغی های شبانه و رفت آمد نیست و از این رو کسانی که کوچه و خیابان های خلوت را برای قدم زدن و عکاسی دوست دارند می توانند این منطقه را برای اقامت انتخاب کنند . این منطقه دارای رستوران ها و کافه های بسیار زیادی می باشد که غذا های بسیار خوشمزه ای در آن ها سرو می شود .

منطقه ی تکسیم از جمله مناطق پر جنب و جوش با هیاهوی زیاد می باشد و بیشتر هتل های چهار ستاره و پنج ستاره در آن جا قرار دارد . تکسیم و سلطان احمد به وسیله ی خلیج شاخ طلایی از هم جدا شده اند .

بیشتر مسافرانی که به استانبول سفر می کنند دو محله ی تکسیم و سلطان احمد را برای اقامت خود انتخاب می کنند .

 محله ی بی اغلو

محله ی بی اغلو از جمله محله های مناسب در استانبول برای اقامت می باشد و حس محلی بودن را همراه با پذیرایی از مهمان ها با رستوران ها ، مغازه ها و کافه های گوناگون به مردم می دهد . بی اوغلو منطقه ای می باشد که خیابان استقلال و میدان تکسیم در آن قرار دارد . منطقه های گردشگری بسیاری در این مناطق وجود دارد که شامل خیابان استقلال ، برج گالاتا و کاخ دولما باغچه و … می باشد . خیابان استقلال منطقه ای سرزنده و پر جنب و جوش می باشد و می توان گفت که این خیابان هیچ وقت نمی خوابد و در تمام ساعات شبانه روز محل رفت و آمد می باشد و شب های استانبول و تفریحات محلی های استانبولی ها را می توان در این خیابان تجربه کرد .

منطقه ی بی اغلو شلوغ ترین ومحبوب ترین منطقه در استانبول می باشد که طرفداران زیادی دارد .

بیشتر بخوانید:  معرفی استانبول ، فستیوال های استانبول

 محله ی کادیکوی

این محله ی زیبا قسمت آسیایی استانبول واقع شده و با قسمت اروپایی استانبول متفاوت می باشد . این منطقه قیمت های مناسبتری نسبت به سایر مناطق استانبول را دارند و رفتن به محله های قدیمی شهر از کادیکوی با قایق راحتر و آسانتر می باشد .

منطقه ی فیندیک زاده

از جمله ی مناطق گردشگری استانبول منطقه ی فیندیک زاده می باشد که رستوران ها و کافه ها و هتل های زیادی در آن جا وجود دارد و تا دیر وقت نیز باز می باشند  . در این منطقه تعداد منازل مسکونی از هتل ها بیشتر می باشد ولی دسترسی به وسابل نقلیه بسیار راحت می باشد . مسجد سلطان احمد یا همان مسجد کبود یا آبی در این منطقه قرار دارد .

 منطقه ی آکسارای

از جمله ی مناطق قدیمی استانبول می باشد که معماری قدیمی دارد که پر از کوچه و پس کوچه می باشد . این منطقه هتل های بسیاری برای اقامت دارند و اکثر هتل های آن جا نیز سه ستاره می باشد .

 منطقه ی بشیکتاش استانبول

از جمله ی زیباترین و گران ترین مناطق استانبول منطقه ی بشیکتاش می باشد که گرانترین و لوکس ترین هتل استانبول با نام چراهان پالاس در این منطقه قرار دارد . کاخ معروف دلمه باغچه استانبول و مسجد زیبای اورتاکوی در این منطقه قرار دارد . این منطقه از جمله ی مناطقی می باشد که انتخاب اول توریست ها یی می باشد که برای گردشگری به استانبول سفر کرده اند .

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با خرید و فروش املاک در استانبول با ما تماس بگیرید.

img

ادمین

پست‌های مرتبط

جذابیت های زندگی در استانبول

استانبول از جمله ی زیباترین مکان ها در کل دنیا می باشد...

ادامه مطلب
توسط ادمین

دانستنی های زندگی و خرید خانه در استانبول

زندگی های شهری امروزه بسیار کسالت بار شده و مردم...

ادامه مطلب
توسط ادمین

وضعیت املاک در استانبول

استانبول شهر ی اوراسیایی می باشد به این معنی که دو قاره...

ادامه مطلب
توسط ادمین

پیوستن به گفتگو

20 − 3 =